پوشش مخازن

پوشش مخازن برای سطوح داخلی و خارجی مخازن استفاده می‌شود که این مخازن می‌توانند مواد مختلفی ازجمله آب آشامیدنی،مواد شیمیایی اسیدی و قلیایی با غلظت بالا، سوخت هواپیما و سایر حلال‌ها را ذخیره کنند. مخازن ذخیره سازی فولادی برای ذخیره سیالاتی مانند نفت خام، محصولات میانی و تصفیه شده، گاز، مواد شیمیایی، مواد زائد، مخلوط های آبی و آب استفاده می شود. خوردگی علت اصلی آسیب دیدن مخازن ذخیره سازی فولادی و لوازم جانبی آن است. بنابراین، کنترل و جلوگیری از خوردگی مخزن جهت کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و همچنین افزایش ایمنی، از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از کارآمدترین روش‌های جلوگیری از خوردگی مخزن، اعمال پوشش مناسب است.
پوشش‌های مخازن نیک سارنگ را می‌توان برای حمل و نقل و ذخیره‌سازی طولانی مدت طیف وسیعی از مواد شیمیایی خورنده، پوشش‌های داخلی مخازن و لوله‌های دریایی، مدفون، خطوط خدمات آتش نشانی و مخازن حفاری استفاده کرد. همچنین این پوشش‌ها برای نگهداری مواد شیمیایی سنگین در دماهای بالا مناسب هستند.
پوشش‌ها و رنگ‌های ویژه مخازن شرکت نیک سارنگ تحت آزمایش‌های دقیق قرار گرفته تا سخت‌گیرانه‌ترین الزامات را برآورده کنند، از این رو جهت هر نوع مخزن، سیستمی مطابق با ویژگی‌ها و نیازهای آن توسط متخصصین این شرکت طراحی و پیشنهاد شده است.